Skip to main content

10 důvodů, proč se stát blogerkou

Zcela upřímně, nový blogy se na internetu líhnou jak houby po dešti. A protože motivace je ze všeho nejdůležitější a často nejen začínajícím blogerkám schází, rozhodla jsem se sepsat, proč byste do toho měly jít!

 1. Dostanu věci zdarma

Stačí si založit blog a už se mi pohrnou nabídky na spolupráce. Udělám pár recenzí kosmetiky, knih, nějaký technologie a všechno to dostanu zdarma. A po recenzi si to pochopitelně můžu nechat (nebo třeba prodat). Na co utrácet za to, co chci, když můžu zdarma dostat i to, co vůbec nechci?

 1. Je to cool

Je vůbec nutný tenhle bod rozebírat? Dneska kdo nemá blog, jakoby nežil. Tečka. (.)

 1. Už to všichni dělají a já nechtěla být pozadu

No fakt! Mladá, stará, jednoduchá nebo přespříliš oduševnělá. Každá může mít blog. Na vás jsem chlapci taky nezapomněla, ale je vás přeci jen míň. Každej, kdo má co říct (a nebo taky nemá), má virtuální deníček. No a když to maj všichni, tak já to chci přece taky!

 1. Každýho zajímaj moje boty, kafe, dortíčky, kytky, šminky a vzor na povlečení

Spoustu fotek s kafem – to mám. Pravda, Starbucks ani Costa to není, ale snad mi odpustíte. Na boty jsem úchyl, tak co bych vám je nevyfotila. A když budete chtít, můžu vám je i předvést, asi nějak takhle. Dortíčky dokonce i peču, to je taky bod k dobru! Šminky si jako skoro každá holka kupuju (ale jen prozatím, protože brzo je budu dostávat zadarmo) a povlečení v posteli taky máme! Abych nezapomněla na ty kytky, občas si koupím tulipány a k narozkám pravidelně nějaký koště dostanu, hurá! Tak a teď vám to všechno hodím do jednoho postu a pojmenuju ho „Week in pictures“, ok?

 1. Konečně zúročím svoje dvacetiletý studium angličtiny!

Tak to je přece největší bonus. Můžu si anglicky pojmenovat kategorie, ono totiž „LOVE“ zní mnohem líp než „LÁSKA“. Taky bych si měla web založit na mezinárodní doméně s koncovkou .com, protože .cz je docela trapná.

 1. Chci být slavná

Společnosti mě budou zvát na parádní akce a poznám spoustu už teď slavných lidí. Mí přátelé mi budou stát po boku, pomáhat mi a  budou pyšní, že s nimi trávím svůj čas, když jsem ta slavná blogerka.

 1. Budu mít spoustu nových kamarádů z branže

Sice se nebudeme znát tak dobře, ale bude přeci děsně fajn mít někoho, za kým se poženu na všech těch akcích, kam mě budou společnosti zvát. S holkama si popovídáme, sem tam si dáme nějakej dáreček, kterej jsme nekoupily, ale předtím dostaly od zastoupení firem (double win, jo!). A pak všechny ty svoje „kamarádky“ budu moct s jinejma pořádně zdrbat. Však ony mi to za zády udělaj taky.

 1. Dostanu ty věci zadarmo!

Už jsem to říkala? Aha. No ale stejně!

 1. Budu profesionální kráva

Budu se starat o životy všech jiných než o můj vlastní, budu ojebávat svoje čtenáře, protože je mi naprosto jasný, že se to nikdy nedozvědí, nebudu si připouštět negativní komentáře a když už se nějakej objeví, okamžitě ho smažu a zablokuju uživatele. A když to nestihnu uhlídat a někdo se k tomu vyjádří, napíšu srdceryvnej status na facebook. Ne, napíšu o tom rovnou celej článek! Nesmím se zapomenout často litovat, jak nemám čas a nic nestíhám. Budu leštit kliky na všech pro mě výhodných místech a zavírat dveře jiným, co by třeba měli podobný úmysly. Nezapomenu se u toho tvářit ale jako andílek, aby někdo nepojal podezření.

 1. Můžu někomu pomoct

Vždycky se mi hlavou honilo spoustu věcí. Nemluvila jsem o nich. A když už k tomu došlo (většinou s přáteli po pár sklenkách vína), zjistila jsem, že nejsem jediná, koho tyhle otázky pálí. I proto jsem se rozhodla psát blog. Protože jsem věděla, že když to zajímá mě, může nás být víc, kdo prahnou po odpovědích nebo názorech. A věřím, že svými články můžu třeba jednou někomu poradit, pomoct nebo jen otevřít oči. Díky tomuhle kousku virtuálního prostoru si rovnám myšlenky a formuju i svoje názory, který můžou být kontroverzní, ale jsou moje. A je fajn najít člověka, kdo o něčem smýšlí podobně. Možná se sice nikdy nedozvím, že můj článek někomu pomohl, ale já tomu věřím. A právě proto v tom budu pokračovat.

A jaký jsou vaše důvody, proč blogovat?

Vaše Terez

PS.: Pouze jeden z výše zmíněných deseti bodů není recese. Tak schválně, který?

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

6 thoughts to “10 důvodů, proč se stát blogerkou”

 1. Teda Terez, to je zas dupak po kuřích okách jElitek. Uvažuju, co si teď počnu bez blogu??? A nepiju správný nápoj na správném místě. Chjo co já budu dělat. Muck a Dík Daniela
  P.S. desítku za desítku.:-*

  1. Díky za komentář, Danielo 🙂
   tenhle článek primárně vůbec nebyl o nich. Mám jen pocit, že spousta začínajících blogerek do toho jde právě z výše zmiňovaných důvodů a na jejich způsobu psaní a prezentaci blogu je to pak vidět.

   1. moje nová blogerka je jen teta a tam se těch devíti bodů nebojím. Její kafe znám a na její boty se těším a o po vlečení mám taky povědomí.

 2. Pobavila jsem se:). Desítku bych já sama osobně přejmenovala na Můžu někomu předat informace o svých (poměrně hojných) zkušenostem. Čímžto zároveň odpovídám na tvou otázku. Měj se fajn a zdravím do LBC.

 3. Teri tvl 😀 pobavil me hlavne ten odkaz na video o botach….PS recese neni ten posledni. Gaba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *