Skip to main content

Co Architekt nedělá aneb jakýho týpka bych doma nechtěla

No jo, ranní story mi vnukla nápad, o čem bych ráda napsala. Architekt není dokonalej, vím to a nebudu nikoho přesvědčovat o opaku. Ale dokonalá nejsem ani já. Každopádně je spousta věcí, který Architekt nedělá, a to já kvituju s radostí. Nejde o věci, jako spíš o…koníčky, který nemá. A co teda fakt nemám ráda?
zdroj: flickr.com (Elliot Brown)

1) Nemá svýho plechovýho miláčka
A ne, nemyslím tím pěkný nový auto. Myslím tím starou orezavělou vránu, kterou by každý odpoledne „tunil“ a leštil a věnoval by jí víc pozornosti, než mně. Ne, díky.
Pozn.: To je ta ranní story. Týpek v sámošce koupil rozpustný kafe a kostkovej cukr, nasedl do plechový vrány, ta zařvala a řvala celou cestu na křižovatku a pak ještě dlouho potom. A on to túroval, jak kdyby to byl sporťák…
2) Nemá fanouškovskou krev
Neříkám, že vůbec. Rád se podívá na hokej nebo na lyžování (v poslední době nejvíc na biatlon), ale nechodí nikam do hospody řvát a pít pívo, nemusí být nutně na každým zápase svýho oblíbenýho fotbalovýho klubu a rozhodně nenosí kolem krku fanouškovskou šálu.
3) Neměří si biceps
Architekt rád leze na boulderu, miluje free style bruslení a pěším výletům se taky nebrání. Posilovnu jednu dobu navštěvoval (což se mi líbilo 😉 ), teď trochu stagnuje. Ale pro všechny svatý, rozhodně ze sebe nedělá Hulka a neobětuje tomu všechno. Ježiš, jak já bych byla otrávená, kdybych musela denně vyvářet speciální jídla, aby mu to „šlo na objem“ a koukat, jak mi roste v něco nereálně obrovskýho (a v reálnym životě nepoužitelnýho…).
Pozn. 2: Vzpomněla jsem si na svýho spolužáka z VŠ, Václava. Václav byl vždycky hubenej, takovej čahoun. Ale když byl jen v tričku, tak měl ty nejvíc namakaný ruce ze všech (a jakože fakt pěkný). A jakto? Protože děcka, makal kolem baráku!
4) Nemá debilní kecy
Možná bych spíš měla říct debilní kecy těch, co čtou všechny motivační knížky, který jsou na našem trhu dostupný. A nakonec možná nejen na našem. Nejhorší na tom je, když to někdo čte na dobrou noc, pak to všude vytahuje, vypadá, že spal celou noc na novinách a korunu tomu nasadí, když zkombinuje moudra z X knih, který si v konečnym důsledku naprosto odporují. Fakt by mě zajímalo, jakej tenhle čtenář ve skutečnosti je, pod tou snůškou keců a blbin, který nastudoval. A jak se žije život ve stínu myšlenek někoho jinýho.
zdroj: flickr.com (Louis)
5) Nehraje
Hrával. WoWko. Ještě na vysoký, když jsme spolu začínali chodit. Já už ležela v posteli, on kreslil a pak řekl, že si na chvilku zahraje. No, končilo to tak, že já usnula a on si ve tři ráno vzpomněl, že by měl jít spát…Sám pak uznal, že je to mor a nechal toho. Jestli teď něco hraje, tak je to Agar. Což je vlastně taky docela mor 😀 Ale hraní pro něj není alfou a omegou, netráví svoje volný chvíle u počítače a radši se snaží něco tvořit nebo zažít.
6) Nechlastá
Tady není třeba říkat mnoho. Na chlastání má dost stejnej pohled jako já. Prolejt hrdlem několik stovek jen proto, abych se z toho v lepším případě „jen“ ráno podělal, mu za to nestojí. Když chceme, dáme si někde pivo nebo si otevřeme lahev vína. Ale chodit cíleně do hospody s úmyslem vydezinfikovat si i palec u nohy, to ne.
7) Neriskuje
Mám strach o svoje bližní. A Architekt ho v tomhle případě nepřiživuje žádným adrenalinovým koníčkem. Sedět doma a čekat, až (a jestli) se vrátí odkudsi, to není nic pro mě. To bych taky mohla být ve třiceti šedivá.
8) Nerejpe
Pošťuchujeme se, to jo. Ale nikdy na mě slovně neútočí, nebere si na mušku moje vady a nikdy by ho nenapadlo opírat se do mých nedostatků. Protože dokud se v nich nerejpu já, tak snad není důvod ne? Mám větší zadek? Aspoň je mě za co chytit. A dokud na svou monstrózní prdel neupozorním já, ani by ho nenapadlo vypustit něco jako „no, zlato, nemyslíš, že bys s tím svým zadkem měla něco dělat?“.
Tolik o Architektovi a o tom, co mi doma rozhodně nechybí! A co vy rozhodně nepostrádáte, že váš muž nedělá? Jsem zvědavá 🙂
My odjíždíme na prodloužený víkend do Krumlova, tak si užijte zbytek týdne!
Terez

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *