Skip to main content
Příběhy inženýra lidských duší

Divadelní prkna: Cheb

Když jsem s Architektem začala chodit, na chebské divadlo docela nadával. Jeho babička tam kdysi dávno pracovala, takže se v divadle často vyskytoval a představení, která si ze svého telecího věku pamatuje, ho rozhodně nezaujala. Já ale naléhala, abychom se na něco vypravili, protože do divadla chodím moc ráda. Co jsme viděli, jak se nám líbilo a doporučujeme tohle západočeský divadlo?

Jak utopit dr. Mráčka

Úplně první hra (zpěvohra), na kterou jsme do místního divadla zašli. Příběh je známý asi pro všechny, takže nemá cenu ho nějak rozebírat.

Hra byla skvělá! Nenáročná, ale zábavná. Měli skvěle vytvořené kulisy i kostýmy. Nás s Architektem jednoznačně nejvíc bavil pes. Celá hra je prokládaná písničkami, takže je to vyloženě oddechovka, u které nemusíte moc přemýšlet, ale udělá vám dobře na duši.

Jak utopit doktora Mráčka
Jak utopit doktora Mráčka – Západočeské divadlo v Chebu
Ještě dneska si zpívám refrén jedný z písniček: “ Vltavská kaskáda, lehnem si na záda…“ 🙂

Cyrano z Bergeracu

Jeden z báječných večerů, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Kromě toho, že jsme šli na premiéru a po divadle ještě na drink do Café 11, jsem byla naprosto uchvácená divadelním představením! Nevěřila jsem tomu, ale odcházela jsem s úžasným pocitem a mravenčením po těle. Tahle hra se prostě povedla!

Cyranův nos byl dokonalý. Nikdy by mě nenapadlo, jak se dá udělat jinak než vymodelovat 🙂 Zamilovaný Kristián tak…naivní a prostý, Roxana toužící a Cyrano – zoufalý, hrdý, ale pořád chlap. Láska prostupující celým příběhem byla přímo hmatatelná a i když jsem věděla, jak příběh končí, byla jsem na konci naměkko.

Cyrano z Bergeracu
Cyrano z Bergeracu – Západočeské divadlo v Chebu

Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes!

Když divadlo o prázdninách nehraje přímo v budově divadla, dá se zajít na představení pod širým nebem. My si vybrali Sherlocka Holmese hraného na nádvoří chebského hradu. Sice jsem trochu mrzla (není divadlo jako divadlo, takže lodičky nebyly úplně na místě 😀 ), ale i tak to byl skvělý večer.

Open air představení má svoje kouzlo. Ale i herci předvedli skvělý výkony, nejvíc nás bavil Watson, Henry Baskerville a nakonec Barrymore dva v jednom 🙂 Představení jsme si fakt užili, v pauze jsme vylezli na hradby a kochali se výhledem na večerní Ohři a Krajinku. Pojetí hry celkově bylo moc fajn a jsem ráda, že jsem ji viděla právě na hradě, který jí dodal nezaměnitelnou atmosféru.

Prokletí rodu Baskervillů
Prokletí rodu Baskervillů – Západočeské divadlo v Chebu

Příběh inženýra lidských duší

Hra podle knižní předlohy Josefa Škvoreckého. Mapuje celý autorův život a ve hře se objevují všechny důležité osoby, které jeho životem prošly.

Já jsem se na začátku trochu ztrácela. Příběh má několik dějových linek a přeskakuje se od jedné ke druhé, takže mi chvíli trvalo, než mi to úplně secvaklo. Ale když se pak člověk chytil toho správného dějového vlákna, pak to stálo za to. Hra končí smutně, ale v průběhu se i hodně nasmějete. Třeba taková Blběnka si o to vyloženě říká 🙂

Co je obrovský plus je živá hudba a kapela, která je celou dobu součástí scény. Za to mají ode mě palec nahoru.

Příběhy inženýra lidských duší
Příběhy inženýra lidských duší – Západočeské divadlo v Chebu
My k Vánocům dostali lístky do divadla a přemýšlíme, na co zajdeme tentokrát. Zaujala vás některá hra? Znáte Západočeské divadlo v Chebu? Přeju krásný víkend 🙂
Terez

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *