Skip to main content
Online Baby Plants

Jak jsem si objednala miminka pokojovek z onlinebabyplants.com

To vám bylo tak. Pan domácí už moc dobře ví, že řezanou kytku chci jen od Moniky (a tu jsem dostala od maminky) a nejvíc mě stejně potěší to, když nám kytky kvetou na zahradě a neuvadají ve váze. Takže jsem ke svýmu životnímu jubileu (je to tak, jedu už čtvrtý gumy) dostala poukaz na deset zelených miminek z eshopu onlinebabyplants.com. Moje radost byla naprosto bezmezná, jelikož jsem se na eshop chodila koukat asi tak každý…druhý den? 😀 A protože hádám, že nás bude víc, kdo slintá a přemýšlí, zda objednat nebo ne, přidávám stručný přehled, co a jak a jestli jsou mini pokojovky ještě živý.

Objednávka a vše kolem

Kvítka jsem objednávala 26.června večer a čekala jsem na chvíli, kdy budou mít všechny kytičky, na který jsem si dělala zálusk, skladem. Co všechno jsem si vybrala? Fotky budou následovat u obsahu balíčku 🙂

 • Rhaphidophora tetrasperma aka Monstera minima
 • Svícník (String of Hearts)
String of Hearts
String of Hearts
 • Starček převislý (String of Pearls)
 • Begonia Maculata
Begonia Maculata
Begonia Maculata
 • Alocasia Zebrina
 • Alocasia Polly
 • Peperomia prostrata
Peperomia Prostrata
Peperomia Prostrata
 • Pilea Raindrop
 • Ctenanthe Burle Marxii
 • hnojivo pro pokojovky
 • pytlík zeminy
 • černý květináč

Aby pan domácí nemusel platit poštovné, vybrala jsem si věci za víc jak 50€ (v ceně už je započítaná VAT). Platbu jsme udělali kartou, vše fungovalo naprosto bez problémů. Okamžitě přišlo potvrzení objednávky a 30.června mi pak přišel email, že balíček vyrazil z Holandska (číslo balíčku included) na ne úplně krátkou cestu.

Online Baby Plants
Online Baby Plants

8.července jsem začala být trochu nervozní, že balíček pořád zůstává v Německu a ne a ne dojet do Čech. Napsala jsem na Facebook OBP, zda je vše ok a zda to miminka vůbec přežijou. Tam mě okamžitě odkázali na support mail, kam jsem svůj dotaz přepsala a čekala na odpověď. Trvalo to ani ne DVĚ HODINY! V mailu mě podpora ujistila, že kytičky vydrží v balíku i dva týdny, že mám dát vědět, pokud by balíček do konce týdne nedorazil a po jeho zkontrolování dát případně vědět, zda to všechny pokojovky přežily.

A hned druhý den ejhle, balíček se dal do pohybu a zanedlouho jsem dostala zprávu od Intime, že budou doručovat.

Já osobně mám ještě z dob Avonu s touhle společností poměrně dobrou zkušenost, řidiči byli ochotní balík odvézt jinam nebo se ke mně vrátit, navíc balík se dal jednoduše vyzvednout v Liberci na centrále. S doručením ale nebyl problém, balík jsem dostala ještě ten den nepoškozený a připravený na výbuch radosti 🙂

Obsah balíku, stav pokojovek atd.

Pan domácí byl doma a já přišla s rozzářenýma očkama a hned jsem zavýskla!

 

balík Online Baby Plants
balík Online Baby Plants

Balík byl opravdu pečlivě zabalen. Vystlán papírem, nafoukaným igelitem. Květináč byl dokonale obalen v bublinkový folii. A jak vůbec poslat kytičky, aby se nezničily? Ve skvělých obalech, kam kytičku i s kořenovým balem vložíte. Podívejte se na fotky, jak miminka dopadly.

Online Baby Plants
Online Baby Plants

Kromě převislých, které přišly v květníkách, jsem všechny kytičky okamžitě zasadila do terakotových květníků. Na další fotce můžete vidět, co všechno jsem z kvítek obrala. Myslím, že na to, jak dlouhou cestu urazily, jsou ztráty poměrně nízké.

Hodně miminek mělo nasazeno na další list. A po dvou týdnech doma mám u spousty z nich zase náznaky nových listů.

Nejhůř dopadl (bohužel) starček. Těšila jsem se na něj moc, ale asi byl přelitý a kromě jednoho výhonu mu všechny uhnily . A kdo má starček, ví, že je to fakt fofr (update – tak to nepřežil ani poslední výhon). Přes víkend se mi trochu zbláznila begonie a zesvětlaly jí listy. S největší pravděpodobností to je špatným stanovištěm, takže uvidíme, zda to zvládne 🙂 Jinak vypadají kvítka zdravě, nasazují nové listy a utěšeně se rozrůstají.

Dojmy, výhody, nevýhody

Já jsem s objednávkou, doručením, stavem pokojovek i s komunikací naprosto spokojená.

Jako velké pozitivum beru to, že se tenhle eshop specializuje na předpěstovávání kvítek a není to jen jejich podružná činnost. Podle prvních dvou týdnů mi domů nepřišly spolu s kytičkama žádný breberky, což se o pokojovkách z nespecializovaných obchodů (OBI, Bauhaus, Tesco, Ikea, Kaufland atd.) říct nedá.

Zároveň malá miminka stojí 3 – 5€, což mi přijde jako celkem fajn cena, aby si #plantlover mohl dopřát víc druhů pokojovek, po kterých jeho srdce prahne. Není problém dohodnout se s dalšími nadšenci a objednat bednu pokojovek bez nutnosti platit poštovné. Ono koupit si kvítko za 300 a víc korun (což je u druhů, které se na OBP prodávají, standard) není jen tak.

Baby Plants
Baby Plants

Nevýhody jsou dvě. První a celkem zásadní – balík se může ztratit. Podpora ale i na můj dotaz ohledně přežití reagovala tak, že by mi balík poslali kompletně obratem znovu, což oceňuji.

Druhá – nová kvítka přibývají na eshopu rychlostí blesku, takže už teď potřebuju asi tři další :-O

Za sebe velmi doporučuji! Dostanete do rukou miminka, který si sami vypipláte a uvidíte, jak se postupně zvětšují a mohutní, až v tý džungli nenajdete ani vlastního manžela 😀

A aby to nebyla jen jedna velká chvála, mám pro vás i jeden milý bonus – pokud do objednávky vložíte kód „HAPPYGROWING“, dostanete 10% slevu na celou objednávku, což je v případě zmiňovaných 50€ jedno kvítko zdarma.

Všem chlorofylům přeju hodně pěstebních úspěchů!

MonsTeruna

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

One thought to “Jak jsem si objednala miminka pokojovek z onlinebabyplants.com”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *