Skip to main content
Willilams & Johnson - Edinburgh

Edinburgh: Průvodce kavárenského povaleče!

Jestli jsem se na něco z Edinburghu fakt těšila, byly to kavárny. Na mapě jsem našla spoustu krásnejch míst, kam jsem nutně potřebovala. Takže to, co jsme ušetřili na vstupech, utratili jsme po kavárnách 😀 A kam se teda vyplatí jít? Kde si dáte skvělý kafe, dortík a ještě se vám tam bude líbit? Tak pojďte, vezmu vás na coffee tour po Edinu!

P.S.: Nečekejte bůhvíjaký povídání, dneska to fakt bude stručný 🙂

P.P.S: Pokud chcete z kávovýho Edinu vytřískat co nejvíc (nenavštívili jsme všechny kavárny ve městě), mrkněte na mapu Third Wave Coffee Places!

1. Fortitude Coffee

Naše úplně první zastávka na kávu. Kavárna byla v lednu trochu pod lešením, ale jinak je fakt krásná. Míst k sezení maličko (slovy cca 12), správná hipstr obsluha a hlavně fakt výborný kafe! My jsme si k němu dali ještě skořicovýho šneka a jako…Mňam! Zrnka si můžete koupit s sebou a stojej za to.

Fortitude Coffee Edinburgh
Fortitude Coffee Edinburgh

Pro vás všechny, nezapomeňte si vzít tuhle osmihrannou kartičku. Najdete na ní seznam všech kaváren, který si zasloužej vaši návštěvu. Když sesbíráte všechny razítka, budete mít u kohokoliv kafe zdarma 😉 A hlavně, podíváte se na spoustu míst po městě. A to se vyplatí!

2. LowDown Coffee

Ach, tak tohle byla pro srdce estéta naprostá pecka! A to kafe? Jedno velký wow! Tuhle malou kavárničku jsem si fakt zamilovala a mrzí mě, že už jsme tam podruhý nechytli odpoledne stůl. V době oběda tu dokonce servírují polévku a i to byl asi důvod, proč bylo fakt našlapáno.

Pro všechny kávový fajnšmekry – kávu na každej nápoj tu melou na EKčku, espresso na předním mlýnku a filtr na zadním. Radost pohledět a hlavně ochutnat!

Lowdown Coffee Edinburgh
Lowdown Coffee Edinburgh

3. Cairngorm Coffee

Malá kavárna s úžasnou zeleně vykachličkovanou stěnou 🙂 Můžete tu koupit zrnka od Williams & Johnson Coffee (víc info níž), mají spoustu dobrot a tak. Batch brew jsme si už navečer nedali, ale vedle nešlápnete s ničím.

Cairngorm Coffee Edinburgh
Cairngorm Coffee Edinburgh

4. Machina Espresso

Asi bych se opakovala, ale..opět skvělý kafe, místo. Tady měli navíc super vychytávku pro ne úplně chtěný „zevloně“ – jednorázový heslo k přístupu na wifi jste dostali na papírku po zaplacení a vydrželo jen na hodinu, po jejím uplynutí buď bez internetu, nová objednávka nebo odchod!

Machina Espresso Edinburgh
Machina Espresso Edinburgh

Pozn.: To brownie bylo božský…♥

5. Filament Coffee

Jak jsem kdysi dávno zmínila na instagramu, tady nás obsluhovaly krajanky – Češka se Slovenkou 🙂 Bylo to tu super a očividně je tahle kavárna hodně oblíbená. Mají super oldschool lžičky a hezký sezení ve výloze.

Filament Coffee Edinburgh
Filament Coffee Edinburgh

Od holek jsme zároveň dostali tip na podnik Auld Hoose, kde jsme se později skvěle natucnuli 😉

6. Williams and Johnson Coffee

Při cestě z obhlídky Britannie jsem na mapě objevila tuhle kavárnu a byl to super objev! Pražička přímo vedle sezení, součástí prostoru i galerie, skvělej barista/pražič, úžasný kafe (každej jsme si dali espresso z jiného kontinentu) a čokoládová rolka a to místo! Blízko vody, ve starý zástavbě, ale modernizovaný…Prostě paráda.

Zrnka opět na prodej, doporučujeme 😉

Williams & Johnson Coffee Edinburgh
Williams & Johnson Coffee Edinburghhdr

Tak, jaká kavárna na vás udělala největší dojem? Chystáte se do Edinu?

Ještě poslední dvě informace. Všechny kavárny, který jsme navštívili, byly prosklený a hodně otevřený do ulice, žádný zastrčený kutlochy, takže pokud jste neradi na očích, asi se vám tam líbit nebude 😀 A co se týče vývozu zrnek letadlem, nebyl s tím problém. Měli jsme jen batohy do letadla a káva kontrolu na letišti vůbec nezajímala 😉

P.S.: Znáte Long Black alias dlouhý černý? U nás se tenhle pojem ani forma nápoje zatím moc neuchytil, ale v Edinu moc dobře vědí, co vám mají donést (dvojitý espresso, prodloužený, ale opačně – do hrnečku nejdřív vodu a do ní pak připravit klasickej double shot espressa – chuťově je to vážně jiný a hlavně zůstane zachovaná crema). Za to dávám plus přímo obrovský!

Mějte se krásně, váš coffeenazi Teruna

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *