Skip to main content

Moderní stalking

Na tenhle článek mě přivedl nový tag na instagramu – #radasleduji . Když se na něj podíváte, tak zjistíte, že tam těch fotek moc není, ale jde vlastně jen o jedno – označit toho, koho s oblibou sledujeme. A nebo snad označit toho, komu se chceme vetřít do přízně?

Jsem jedovatá, já vim. Ale tohle je prostě postavený na hlavu. Mně se koncept instagramu fakt líbí, sama tam mám účet (odkud pocházejí některé fotky) a jasně, sleduju lidi, ať už jsou to moji kamarádi, nebo i bloggeři a lidi mně sympatičtí. Já jsem ale od začátku přistupovala k instagramu s opatrností. Je to stejný jako s jakoukoliv jinou sociální sítí – pouštíme si někoho do soukromí. Takže teď jsem po 156 týdnech existence svého účtu na instagramu přidala první fotku, na které je vidět (částečně) Architekt. Ze mě tam uvidíte maximálně nohy nebo ruce. Můj účet na IG je postavenej na momentkách, věcech, který se mi líbí, dělají mi radost. Okamžicích, který stojí za to si zapamatovat. Když projedu svou historii, vzpomenu si, jak mi bylo a vyplave na povrch spousta vzpomínek, které jsou jinak ukryté pod nánosem nových věcí.
Pro mě je IG vlastně takový „life reminder“. Ale pro spoustu lidí je to způsob vyjádření sebe sama, exhibice, provokace, hýčkání svýho ega a v neposlední řadě i možnost upoutat na sebe pozornost. No jo, ale není to trochu kontraproduktivní?
zdroj: flickr.com (Patrick Nygren)
Zcela upřímně si myslím, že v současné době si kdejakej prasák přijde na IG na to svoje. Ať už úchyl (focení zadků, prsou, nohou až ke garáži), tak i pedofil (všechny ty malý roztomilý dětičky, o který se prostě M-U-S-Í-M-E podělit), ale i zvrhlej fetišista. To vám to vůbec nevadí, že si možná právě nad vaší fotkou někdo dělá dobře? Kdyby na vás vykoukl úchyl z křoví s vytaženou výbavičkou, asi by se vám to nezamlouvalo. Tak proč vás tohle ani trochu neznepokojuje?
A abych se vrátila k tagu, který jsem zmínila na začátku. Víme, kdo si co koupil, kde byl, že má nový tetování a dal si první letošní zmrzlinu. Víme dokonce, jak vypadá její/jeho partner, kde jsou a co právě dělají. Protože všechno najdeme na IG.
Ale víte, jaký kafe má nejradši vaše máma?
Jakou barvu by si na sebe nikdy nevzal váš táta?
Co dneska dělá váš sourozenec?
Jak se jmenuje poslední kluk, se kterým randila vaše nejlepší kamarádka?
Možná byste měli jen na chvíli přestat sledovat lidi, kteří vás ani neznají a věnovat se těm, kteří za to budou vděční a odmění se vám. Třeba jen obyčejnou láskou.

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *