Skip to main content
Omam - Svět na talíři

Recenze: Omam – Svět na talíři

Dlouho předlouho jsem se nepodělila o recenzi nějakýho podniku. A jelikož podporuju mladý lidi s dobrým nápadem, o Omamu vám napsat musím.

Podtitul tohohle článku by měl být Ó – M – Ň – A – M ! ! !

Hlavní důvody, proč chodím do Omamu:

  1. Ammar je sympaťák na slovo vzatej (a ty jeho oči, holky!)
  2. Ammar mi pochválil lívance, co jsem dělala u nás na kavárně

Stačí mi málo, co?

I ne, výše zmíněné důvody jsou spíš takovej milej bonus k tomu, proč mám Omam ve skutečnosti tolik ráda a proč tam čas od času zabloudím (rozuměj velmi cíleně jdu).

Zeleninový boršč
Zeleninový boršč

Dvoupatrovej prostor u bývalý tramvajový zastávky Soukenné náměstí byl tak trochu zakletej. Zažila jsem tam spoustu podniků, který vydržely chvíli a pak najednou skončily. Vloni na jaře se ale v tomhle trochu zapadlým místě zabydlel Omam. Koncept bistra mě hned zaujal a nedlouho potom jsme to museli jít s Architektem vyzkoušet, že jo 🙂

ukrajinské Čebureky
ukrajinské Čebureky

Jídlo z Omamu je báječný. Snaží se vyjít vstříc vegetariánům, veganům, ale i pro masožravce se vždycky něco najde. Mají výborný polívky a vaří spoustu národních jídel z celýho světa (o tom se ještě zmíním). Můžete si dát ale i poctivej burger nebo tradiční špagety. A všechno vám to přinesou na neskutečně krásnejch (a totálně fotogenickejch) talířích! A pozor – falafel a hummus jsou z Omamu mezi Liberečákama vyhlášený, takže když nebudete vědět, jděte do nich 😉

Vegetariánská lehce pikantní tortila s houbami
Vegetariánská lehce pikantní tortila s houbami

Ceny jsou v poměru ke kvalitě skvělý. Polední menu si dáte do 150 korun a budete odcházet nacpaný k prasknutí. Při večeři pak nesáhnete o moc hlouběji do kapsy, za jednoho se vejdete do dvou stovek. A klasicky se musím zmínit o vodě – tu si tu můžete nalít dle libosti 😉

Po zimní rekonstrukci je prostor zase o trochu víc vyladěnej a hlavně rozšířili nabídku domácích dezertů i slaných dobrot. Na baklavu si dělám velkej zálusk! Jako bonus vám k zákusku nabídnou kávu od Nordbeans – přijdou si tu na svý jak milovníci espressa, tak filtrů. Navíc to stylový servírování, radost pohledět!

Něco jako bryndzový halušky, ale s domácím seitanem ;-)
Něco jako bryndzový halušky, ale s domácím seitanem 😉

A jestli náhodou taky trpíte takovou tou věcí #ihavethisthingwithfloors , tak podlaha v Omamu je na fotky tohohle typu přímo dělaná (mrkněte třeba u Káč :-))!!!

Navíc jsem vyzkoušela i polední rozvoz přes damejidlo.cz . Jídlo si objednávám výjimečně, ale když na mě na facebooku vyskočilo menu, kde se vyjímaly litevský zepelíny (rest v podobě cesty do Pobaltí, já vím…), neodolala jsem a jídlo i s polévkou objednala. A mňam! Jako bych se vrátila zpátky do Kaunasu, kde jsem poprvé tyhle neskutečně úžasný plněný knedlíky ochutnala.

Rozvoz - kedlubnová polívka a vzducholodě :-)
Rozvoz – kedlubnová polívka a vzducholodě 🙂

Závěr recenze je jasnej – pokud chcete ochutnat neotřelý a hlavně chutný jídla, vydejte se do Omamu. Obslouží vás parta milejch mladejch lidí, který tohle bistro naplňujou dobrou náladou a radostí z toho, co dělaj.

Obědovka - cibulové karbanátky s houbovou omáčkou a salátkem
Obědovka – cibulové karbanátky s houbovou omáčkou a salátkem

Ammare, díky!

Omam – Svět na talíři : 10/10

 

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

One thought to “Recenze: Omam – Svět na talíři”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *