Skip to main content

Recenze: Small Change Coffee

Další liberecká kavárna přichází na přetřes! Zjistila jsem, že článek o Mikyně (zde) si přečetlo celkem dost lidí, takže budu pokračovat v krasojízdě a dám vám sem tip na další „must visit“ kavárnu!

Small Change Coffee byla v centru vlastně vůbec první malou kavárničkou..S duší. Jo, takhle přesně bych to řekla. Vzpomínám si, že na gymplu jsem tam chodila do Fashion Café, pamatujete, Liberečáci? Ale byla to taková ta klasická kavárna, kam se jde na picollo a cigáro… A to já nerada. Takže když jsem zjistila, že je nekuřácká (jupí!) a navíc s trochu odlišným přístupem k přípravě kávy (jupí!), bylo jasno.
cappuccino a cupcake s bazalkovým cukrem

 

Aby toho ještě na začátku nebylo málo, tak jedna šikovná food blogerka sem téměř pravidelně dvakrát v týdnu dodává svoje cupcakes. A na to já slyším taky (klepni se přes prsty, Teruno!).
A jak se mi tam líbí? Moc. Interiér je super. Dřevěné židle a lavice, sem tam zvířecí kožešinka (ochránci přírody prominou), nic složitého. Na někoho by mohl interiér působit stroze, já mám tenhle styl ráda a přijde mi víc než útulný 🙂
Ale do kavárny nechodíme kvůli interiéru, já vím. Nebo minimálně ne primárně, že jo 😉 Takže co kafe?
Další menší poznámka. Já nejsem přívržencem a velkým fandou Double shotu. Prostě ne. Zaprvé mi to kafe nechutná (viz článek o Mikyně, to kyselý bylo právě od Doubleshotu), zadruhé mi to celý přijde jako nafouklá bublina. A to dost drahá bublina. Nejsem kdovíjakej expert, ani na pražení, ani na chuť kafe, ale tohle kafe mě prostě nezaujalo. Takže pokud budete mít pocit, že jsem trochu nespravedlivá, tak pardon. Vím, že Double Shot má obrovskou řadu fandů, ale proč taky ne, že jo? Sto lidí, sto chutí.
cappuccino a nevim 😀
Takže ano, Small Change Coffee má Double shot. Naštěstí pro mě má i Mama Coffee (což mi chutná rozhodně víc) a spoustu dalších menších dovážených značek. V menu najdete kromě jednotlivých typů přípravy kávy i dost jasné ilustrace, takže máte ponětí o tom, proč latté a cappuccino není jedno a totéž 😉
S Architektem jsme se shodli, že cappuccino z Deja Vu (jedna z káv, které mají na mlýnku) bylo to nejlepší, které jsme kdy ochutnali. A není to jen kávou, ale i přístupem místního baristy. Občas je sice trochu zbrklej, ale káva je jeho vášeň, rozumí jí a snaží se, aby z každého šálku vyzařovalo to, co má – totiž že správně připravená káva je malý poklad.
Ve SCC si můžete dopřát i různé kávové speciality – aeropress, cascaru a mnoho dalších. Všem kávovým vychytávkám jsou tu otevřeni 🙂 Navíc můžete ochutnat i různé sypané čaje, které rozhodně stojí za hřích.
Jak už jsem zmínila na začátku, cupcakes od Kačky jsou už jen další ze série plusů. A to, že si barista pamatuje, co si ráda dávám, to je pro mě rozhodně známka toho, že vnímá svoje zákazníky. Je vůbec něco, co bych SCC vytkla? Nu, občas je trochu delší čekací doba, protože zrovna ty kávové speciality zaberou dost času na přípravu. Takže se na to připravte třeba knihou nebo dobrým společníkem 😉
cappuccino a cupcake s pusinkami
Small Change Coffee najdete v Zámečnické ulici naproti paláci Koruna. Ceny jsou v poměru cena/výkon více než příznivé, za cappucino zaplatíte cca 40 korun. Jestli dbáte na kvalitu kávy, kterou pijete, je tohle rozhodně podnik, kde vás svou úrovní nezklamou.
Vzhůru do SCC!
Terez

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

3 thoughts to “Recenze: Small Change Coffee”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *