Skip to main content
Sweet City - Espresso Bar

Recenze: Sweet City Coffee/Nordbeans

Článek o Sweet City čeká v konceptech už taky nějakej čas…A za tu dobu se i pár věcí změnilo. Chcete vědět jaký? Pokud dočtete článek až do konce, všechno se dozvíte…:-)

Už dlouho tu nebyla žádná recenze libereckého podniku. Já se protentokrát zaměřím na moje asi nejoblíbenější místo – kavárnu Sweet City a poměrně nově i pražírnu Nordbeans. Proč je miluju a navštěvuju tuhle nárožní kavárničku absolutně mimo centrum města?

Na Sweet City jsem narazila už kdysi dávno. Od našich se tam dostanu za deset minut. Pamatuju si, jak jsem byla naprosto u vytržení, když jsem zjistila, že espresso stojí neskutečných 20 korun! Připadala jsem si jak v Jiříkově vidění 🙂

Espresso Tonic
Espresso Tonic

Kavárna je sama o sobě maličká. Desítky míst k sezení nečekejte, najdete tu pár stolů, u kterých stojí klasické školní dřevěné židle s kovovýma nohama a půl místnosti hlavně zabírají stojany s kávou, kávovary, hrnky, čaje a všechno, co milovníci dobré kávy a čaje ocení (kafaři především).

To nejdůležitější, co tvoří genia loci, jsou LIDI. Sweet City vlastní dva bratři, kteří do kávového byznysu dávají srdce. Není nic hezčího, než když přijdu na kávu a za pultem se na mě směje Martin Kozel a ptá se, co to bude tentokrát. O kávě, kterou mi připraví, dlouze povídá, a debaty s ním jsou jednoduše fajn. Na těchhle chlapech je vidět, že to, co dělají, dělají z lásky ke kávě a taky proto, aby podporovali fair trade s kávou.

Asi jako pomyslná třešnička na dortu před pár měsíci u kavárny vznikla i pražírna. Každou kávu, kterou si ve Sweet City koupíte, praží o místnost vedle. Kávu nakupují jak od větších dodavatelů, tak od malých pěstitelů a farmářů a vybírají jen ty nejkvalitnější druhy. V základu máte na výběr ze dvou hlavních značek kávy – Sweet City a Nordbeans. Sweet City je klasicky tmavě pražená káva. Nordbeans je naopak káva výběrová, pražená světleji, u které se dává vyniknout chuti a dbá se na původ kávových zrnek.

Aby toho nebylo ještě málo, pořádají se ve Sweet City kurzy pro kávové nadšence. Já k Vánocům dostala kurz Alternativní přípravy kávy, v nabídce je ještě příprava espressa a latté art. Chystám se na oba, protože káva je jednoduše moje vášeň.

Mám ráda, když se sejdu s holkama tady, objednáme si filtry za pár korun a testujeme, co je lepší. Na začátku jsem měla trochu strach, aby kavárna vydržela, ale teď vím, že nadšení a vášeň, s jakou kávu ve Sweet City praží a prodávají, jsou nakažlivé a každý den přilákají spoustu lidí!

Za mě – vyzkoušejte. Kdybych mohla, hned tam začnu pracovat 🙂

—–

Nejvyšší čas vyslepičit vám ty změny, což? Pokud dnes zavítáte do Sweet City, najdete toho z původního interiéru už jen zlomek. Kavárna je čerstvě rekonstruovaná, opticky větší a světlejší a mnohem líp designově vyladěná 🙂

Cascara Tonic
Cascara Tonic a pohled do nového interiéru – zákoutí s křesílkama (už je jich víc i se stolkama) mám nejradši 🙂

A když přijdete v pátek, zaregistrujete i další změnu – mě za barem! Dostala jsem obrovskou šanci splnit si můj sen a já se jí chopila. Pořád se učím, cpu si do hlavy spousty informací, ale neskutečně mě to baví a naplňuje.

Pokud budete mít cestu kolem, zastavte se. Ráda vám udělám kávu! 🙂

Mějte se krásně, vaše baristka v záběhu Terez

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *