Skip to main content
televize

Seriály, co se mnou stárnou

Jak mě tohle napadlo? No, úplně jednoduše. Na IG (kde taky jinde kromě FB) se všichni pomátli a začali koukat na Grey´s Anatomy. A rozumějte, Chirurgové jsou pro mě srdcovka. Vždycky jsem měla ráda tyhle seriály z nemocnic (asi nějaká deformace z toho, že babička dělala zdravotní sestru a máma pracuje taky v nemocnici), ale Chirurgové se mi trefili přímo do noty a já na ně koukám už bratru osm let. Neskutečný, co? A jaký další seriály si neodpustím a myslím si, že vážně stojí za zhlédnutí?

1) Grey´s Anatomy (Chirurgové)

zdroj: flickr.com (Disney | ABC Television Group´s Photostream)
Minulý týden proběhlo tzv. season finale. A to už 11. řady! A 12. řada podle všech indicií bude. Sice jsem po téhle řadě více než rozpačitá a smutná (spoilery nebudou, nebylo by to fér), protože se toho stalo docela dost a poslední tři díly jsem popravdě brečela u každýho, ale Shonda se holt nezapře.
Na GA jsem začala koukat už na střední. Pokud se nepletu, tak jsem si dokoukala první dvě série zpětně a pak už jsem se co týden těšila na nový díl v originále. Je to snad jediný seriál, který mě drží už tak dlouho.
Jasně, když se na to dívám zpětně, tak to místama bylo víc než přehnaný – havárie trajektu, letadla, bouračky, rakovina, střílení, super bouře, každej si s každým vyměnil partnera atd. Ale nic to nemění na tom, že osudy a příběhy všech chirurgů sleduju s nadšením a těším se na každý další díl, který vyjde. Občas je to sice na ránu (Shondo!), ale trocha nervů být musí.

2) The Mentalist (Mentalista)

zdroj: flickr.com (Yellowblade67)
Hned na úvod, českej dabing je v případě tohohle seriálu otřesnej! A jestli nemusíte, tak na to v češtině nekoukejte. Originál je o hodně lepší a Patrickův hlas víc než podmanivý…:-)
Na tenhle seriál se mnou začal někde kolem 5. série koukat i Architekt. A chytil ho stejně jako mě. Nedávno skončila 7. série a já jsem s vývojem více než spokojená (což se u Chirurgů tolik říct nedá).
Patrick má neskutečný kouzlo. Směju se pokaždý, když vymyslí nějakou koninu a vždycky mě dostává, co je ochotný udělat proto, aby dopadnul zloducha 🙂 Navíc po odhalení Red Johna nabral seriál trochu jiný směr a dál si drží vysoký standard. Jsem zvědavá, jestli bude další série a kam se bude seriál ubírat.

3) True Blood (Pravá krev)

zdroj: flickr.com (Luis M. Gallardo D.)
Aneb upíří porno. Jo, přesně tak. Když jsem na TB začala koukat, byla jsem snad jediná, kdo o tenhle typ seriálu projevil zájem. Pak jsem náhodou zjistila, že na něj kouká i kamarádka (která se teda rozhodně nezdá) a před necelým rokem se přiznala i Sobi.
Letos na jaře seriál po neskutečných 7 letech a sedmi sériích skončil. Mezitím stihla Anna Paquin alias Sookie i porodit dvojčata (upíru Billovi 😛 ). Konec byl smutný, ale ne až tak nečekaný. V průběhu seriálu zemřelo hodně těch, kterým jsem fandila, ale i tak jsem seriál měla moc ráda.
A proč zrovna tenhle seriál? Jasně, je to scifi. Ale Jason je vtipnej (a občas úžasně hloupej), Erik sexy (ach bože), Bill má pěknej hlas („Sookie!“), Sookie je víla, Tara černoška s prořízlou pusou a ostrovtipem a Lafayette? Nejlepší gay všech dob, fakt.
Každá série má vlastní dějovou linku a konec série bývá zároveň i částečným cliff hangerem, takže se na další sérii budete o to víc těšit. Opět doporučuju originál, Gondík jako Bill mi nepřišel zrovna moc vydařenej..

4) Pretty Little Liars (Prolhané krásky)

zdroj
No jo, ani mně se tenhle dost teenage seriál nevyhnul. Začala jsem na něj koukat na VŠ na popud spolužaček a teď na něj občas kouknu ze setrvačnosti. Fakt by mě totiž zajímalo, kdo je -A. Celý seriál už mi ale přijde dost natahovaný, všechny hlavní hrdinky úžasně hloupý (nejlepší řešení všeho je mlčet a snažit se nevypadat podezřele = skončí to vždycky super odhalením) a dosah samotnýho -A. až neskutečně obrovský. Copak by to vážně někdo zvládl (a navíc chtěl dělat) permanentně někoho sledovat, šmírovat a vyhrabávat na něj špínu?
Ale jinak holky jsou to mladý a hezký, jeden z důvodů, proč na seriál ještě koukám, je i jejich styl oblékání (jo, občas je to přes, ale jinak se mi to celkem líbí), no a na Caleba se taky pěkně kouká..;-)

5) Bones (Sběratelé kostí)

zdroj
No jo, další detektivky. Ale když já je mám vážně ráda! Tuhle jsem si oblíbila a mám pocit, že seriál si pořád drží vysokou laťku a rozhodně není nijak vyčpělý. A to už teď dávají 10. sérii! Abych nezapomněla, opět radši originál s titulky (nebo bez) než český dabing. I když ten ještě není tak zlý. S tím se pojí i vtipná historka z divadla (hra Do ložnice vstupujte jednotlivě). Já pořád nemohla přijít na to, odkud tu herečku znám. Moje kamarádka se pak ke mně naklonila a pošeptala mi – ta přece mluví Kůstku! No a bylo jasno 🙂
V poslední sérii mě teda naštvali a zklamali (achjo), ale jinak Kosti zbožňuju. Seriál má ucelený příběh, který se postupně odvíjí a líbí se mi, jak se i jednotlivé postavy mění a kupodivu i stárnou 🙂 Údajně se chystá i 11. série, takže třikrát hurá a já bych měla dokoukat pár posledních dílů, které jsem ještě neviděla.

6) Criminal Minds (Myšlenky zločince)

zdroj
Na tenhle seriál koukám online, když mám chuť a čas. Kupodivu i s českým dabingem, protože v tomhle případě mám všechny hlasy ráda a k jednotlivým hercům mi sedí (což se třeba u Mentalisty říct nedá). Na tomhle seriálu se mi líbí samotná profese profilování. A jestli to takhle někdy funguje i ve skutečnosti, tak klobouk dolů. U tohohle seriálu odpočívám, trochu se kochám (Morganem 😉 ) a pochopitelně si přijde na svý i moje detektivní duše 🙂
Seriál už je taky trochu veterán, v současné době se vysílá 10. série, ale co víc, téměř v nezměněném obsazení! Spousty hlavních postav tak vídáme na obrazovce 10 let (Morgane.. 😛 ). Jasně, někdo odešel, ale většina těch důležitých je pořád ve hře.
Na jaké seriály koukáte vy? Našli jste svůj oblíbený? A máte pro mě tipy na seriály, které rozhodně musím vidět?
Terez
*zdroj úvodního obrázku: flickr.com (mxmstryo)

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

5 thoughts to “Seriály, co se mnou stárnou”

  1. Taky mám spoustu takových seriálů :). Hlavně kriminálky (Komisař Rex, Vraždy v Midsomeru…), Pekelnou kuchyni, taktéž Bones, The Mentalist…:).

  2. Ani na jeden z těhle seriálů nekoukám, asi jsem divná, nebo co:-D Mě bavil vždycky Dr. House, How I met your mother, Big bang theory a momentálně koukáme pravidelně na Grimma a pak jsem taky mohla Gilmorky, ty si občas přepnu, když je dávají:-))

  3. Jéé, no vidíš, teď jsem si úplně vzpomněla na Zločiny v zahradách! Ty dvě vochechule mám ráda 🙂 Když dávají v TV, tak se vždycky dívám 😉

  4. Tak já na House, HIMYM, TBBT koukám jen v TV, když je chytím, nijak cíleně je nestahuju 🙂 A hlavně neznám ten příběh jako celek, jen sem tam díl.
    Ale úplně jsem zapomněla na Sex ve městě! Ten jsem teda zkoukla během docela krátké chvíle, ale neskutečně mě to bavilo 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *