Skip to main content

Svět se zbláznil, držte si klobouky!

Něco se děje. Asi se blíží konec světa, apokalypsa nebo vyhynutí lidstva na blbost. Včerejší návštěva pošty byla teda rozhodně generálka.
Holuby a bacily?

No jo, doporučený psaní se nevyhne čas od času nikomu. Mířím si to na poštu v tu nejmíň vhodnou dobu (jak jinak) kolem třetí hodiny odpoledne. Najednou se přede mnou na náměstí objeví obrovská záře. Víte, já mám neonový barvy náhodou docela ráda. Ale mít svítivě oranžový legíny a podkolenky a neonově růžovou bundu, to je i na mě moc. A aby to bylo vyladěný do posledního detailu, na hlavě měla kapucu s ušima. Vypadala asi nějak takhle:
neonová medvědice
A aby nedošlo k omylu, neonová medvědice byla asi padesátiletá fortelná ženská. Ale tak proti gustu..
Na poště jak jinak než milion lidí. Vezmu číslo, sednu si, abych vyplnila ještě podací lístek. Přede mnou přichází kluk k okýnku. Asi bych si ho normálně nevšimla, ale ve chvíli, kdy se před okýnkem zastavil, rozkročil se asi tak na míru sudu a zarazil ruce do kapes. Korunu tomu pak nasadil, když se začal v bocích tak nějak pohupovat ze strany na stranu a vypadalo to, jako když větrá výbavu.. Dojem asi takový:
hlavně stabilní základna!
A vrcholem všeho byla vitrína s knihami o holubech a bacilech (foto v úvodu). Zaprvé, ty kresby na přebalu jsou prostě odporný! A zadruhé, tohle fakt chceme číst našim dětem před spaním? Takový věci se snad s dětma řeší doma a tak nějak privátně..
Došla jsem si spravit náladu do Mikyny. Skvělá čočková polévka s rajčaty (30 korun), klasicky výborný kafe (35 korun) a nakonec naprosto mňamózní malinová limonáda s tymiánem (35 korun). Tahle kavárna si mě získala a rozhodně se o ní brzy zmíním.
Nechci, abyste si mysleli, že jsem nějaká nerudná fuchtle. Ale včerejšek měl prostě grády. Lidi nefotím, přijde mi to neetický, tak doufám, že vám moje kresbičky budou stačit 🙂
Buďte věrní black and white a držte nohy u sebe!
Terez

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *