Skip to main content
Inspirace

Terunu zaujalo: Igelitka, co se dá vypít, jedna z příčin globálního oteplování, pravda o záchrance a všechno je o psychice!

Na instagramu jsem proklamovala, že se pokusím pravidelně přidávat články s inspirací. Ať už se jedná o videa, rozhovory, články, startupy – cokoliv, co mě zaujalo a je hodno šíření.

Dnes první čtyřka zajímavostí ze světa!

1. Igelitka, co se dá vypít

Ve chvíli, kdy si na dovolenou vyjedete na ostrov, jste ze všech stran obklopeni mořem, všechno je báječný a sluníčkový… Ale co se děje s odpadem? Kam mizí?

No, nemizí. Najdete ho v moři. Všude kolem.

A Bali, který se stalo oblíbenou dovolenkovou destinací, se s plastem potýká dost. Takže kdo přišel s nápadem na pitelnou igelitku?

Balijec.

Mrkněte na článek, kde se dozvíte víc. Třeba to, že všechno začalo rozložitelnou pláštěnkou a že dnes si hotely na Bali objednávají právě výrobky, co se rozloží a hlavně – pokud se dostanou do zažívacího traktu mořských živočichů, neuškodí jim.

Balijec vytvořil ekologický plast z rostlinného škrobu, který je rozložitelný i stravitelný pro živočichy

2. Globální oteplování – je opravdu vinou jen oxidu uhličitého?

Krátké dvacetiminutové video, které se zabývá globálním oteplováním. Simulace teplot na Zemi od začátku 20. století je trochu děsivá a nečekejte, že vás tenhle pán bude nutit chodit pěšky.

Příčinu vzrůstu teplot totiž nepřipisuje skleníkovým plynům, ale špatnému zadržování vody v krajině v důsledku lidské činnosti.

Možná to zní trochu složitě, ale od desáté minuty se video věnuje jednoduchým pokusům a řešením, která pomůžou zadržovat vodu v krajině (větší výpar vody do ovzduší, ochlazení vzduchu, rozptyl slunečních paprsků atd.).

Doporučuju zhlédnout a pokud můžete mít na kus krajiny vliv, zkuste nějaký z jeho tipů, nemyslím, že šlápnete vedle.

3. Vít Samek – záchranář, co se nebojí pravdy

Tohle video se prohnalo Facebookem a všema sociálníma sítěma jako uragán.

Aby taky ne, když se tam řeší výjezdy ke spáleným zádům.

Vít Samek píše se svojí sestrou (porodní asistentkou) moc hezký blog na www.heroine.cz (hledejte Alžbětu nebo Víta Samkovi), kde se dozvíte spoustu přínosných informací.

Záchranka vyjíždí k blbostem, jde o peníze, lidi to ničí

4. Vliv stresu na imunitu a zdraví

Pořad Host Lucie Výborné na Radiožurnálu bývá často fakt zajímavý a při cestě na lyže do Itálie jsme se zaposlouchali do rozhovoru s Martinem Pospíchalem, který se zabývá psychologií stresu.

Co si pod tím máte představit? Fakt můžeme rakovině předcházet tím, že budeme jednoduše „v pohodě“? Dokáže stres ovlivnit naše zdraví? A vážně tolik potřebujeme rodinné zázemí?

Jestli jste se s rakovinou setkali a nebo jen máte v okolí někoho, kdo je mistr stresu, možná v tomhle rozhovoru objevíte spoustu moudrosti. Doporučuju všema deseti!

Zaujalo vás některé video nebo článek? Dejte mi v komentářích vědět!

Mějte se krásně, Teruna ♥

* zdroj náhledového obrázku: https://www.freepik.com/free-photo/yellow-block-step-light-bulb-drawn-chalkboard_2804562.htm

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *