Skip to main content
kvas.ek

Vánoční dárky hezky česky

Už ani ne dva měsíce do Vánoc, vážení! Nechci malovat čerta na zeď, ale blíží se to pěkně kvapem. A v současný situaci věřím, že pro mnoho z nás je vidina Vánoc trochu nereálná. Rozhodla jsem se, že vám na následujících řádcích nabídnu inspiraci na vánoční dárky. Velmi silně vnímám, že letos to bude pro spoustu tvůrců před Vánoci těžké a to nejvíc, co můžeme udělat, je podpořit je nákupem jejich výrobků. Máme u nás velký množství strašně šikovnejch lidí, kteří odvádějí skvělou práci, mají nápady, jsou originální a navíc naši! Takže, pojďte se mnou tyhle báječný lidi podpořit, aby pro ně nadcházející měsíce nebyly tak těžký. Nebojte, Zara, H&M, Sephora, Pandora ani podobný výrobci nezkrachujou, když se rozhodnete část svých peněz nechat u nás v domovině ♥


Zaprvé – tenhle článek není nikým z uvedených výrobců sponzorovaný, píšu ho ze svého vlastního přesvědčení.

Zadruhé – už pár let v rodině používáme server dejmidarek.cz, kam si sdílíme, co bychom rádi dostali. I proto pravidelně dostávám velkou spoustu českých výrobků, protože není nic jednoduššího než vybírat z toho, co druhý opravdu chce (a já chci hodně často něco českého) 🙂

Zatřetí – nezapomeňte, že všechny tyhle parádní dárky se dají darovat i k svátku, narozkám, výročí, z lásky nebo prostě jen tak, protože přece bez toho nemůže naše mamka / kamarádka / zpruzelej strejda žít! 😀

A jedna poznámka pod čarou – je mi víc než jasný, že kromě tvůrců na tom nemusíme být finančně dobře ani my, pracující lidi. A tak bude v pořádku mít skromný Vánoce jen s pár drobnostmi darovanými z lásky. Protože Vánoce by neměly být o tom, kolik peněz jste za dárky utratili a jak moc nóbl dárky darujete. I tak si ale zkuste pár stovek vyšetřit a podpořit někoho lokálního. Věřím, že když budete pozorní, najdete takových lidí kolem sebe spoustu ♥

Tak, pojďme na to (nadpisy jsou téměř vždy s proklikem na stránku jednotlivých výrobců)!

Možná si vzpomenete na tuhle fotku, kterou jsem na Instagramu sdílela přede dvěma lety. Měla mezi mými sledujícími (haha) poměrně velký ohlas, takže tu shrnu, co na fotce vidíte a koho určitě můžete podpořit i letos!

Vánoce 2018
Vánoce 2018
  • Mixit – ať už vyberete hotový mix nebo uděláte něco speciálního, určitě uděláte radost. Miluju to nepřeberný množství ingrediencí, který si do tubusu můžete sami namíchat. Pokud znáte někoho, kdo ujíždí na müsli k snídani, tímhle ho rozhodně nezklamete!
  • Karolina z Čarovného mlýna – kromě toho, že je Karolina čarodějkou v kuchyni, je i vyhlášenou mydlářkou! Baví mě sledovat proces vymýšlení, výroby i zrání mýdel, její přístup i její Instagram. Třeba zrovna ten kondicionér byl pro moje vlasy jako pohlazení ♥ A to, jak se jí povedlo rekonstruovat mlýn v Pustovětech, to už je vlastně jen třešnička na dortu. Pokud chcete vyzkoušet fakt luxusní mýdlo, tak to od Karoliny vás nezklame.
  • Ateliér Blaha – začalo to personalizovaným penálkem pro pana domácího, pak jsem chtěla penálek i já, Lukáš navíc vyrobil i tyhle úžasné dřevěné mísy, pak pan domácí dostal popruh na foťák (a miluje ho!) a my jsme lapení 🙂 Kvalitní kožené výrobky s nápadem, možností personalizace, vyražením iniciál – nestojí to moc úsilí a fakt originální dárek je na světě! Ale objednávejte včas, před Vánoci už má Lukáš celkem plno 😉
  • ByPolak – kdo by tyhle krásné brože neznal 🙂 Za velmi příjemný peníz můžete mít parádní dárek pro kamarádku, co miluje mopsy nebo vlastence, co chodí 18. prosince s ohrnutýma nohavicema (VH ♥). Nebo snad radši náušnice nebo náhrdelník? Neváhejte, dokonce teď mají slevu 10 % (při zadání kódu „podzimnivanoce“) 😉
  • Ponožky od babičky – tomu já říkám srdcovka. Pořádný pletený ponožky k zimě přece neodmyslitelně patří, pod stromeček jakbysmet a když je navíc darujete s pocitem, že podporujete babi Liduš? K nezaplacení!
  • eMKa Prague – jednoduchý minimalistický šperky, to je něco pro mě. Navíc v týhle roztomilý lahvičce? Dárek pro kamarádku nebo ségru jedna radost 🙂
  • Pokojovky – rozepíšu se níž, pokojovku u holek už v zimě nekoupíte, ale dárkovým poukazem k nim do obchodu nebo na kurz určitě radost uděláte!
  • Panda v nesnázích – podpořit mladý lidi, co vydají knihu, je vždycky dobrej nápad. Tak okoukněte současnej výběr a knihu pod stromeček darujte. Bez ní by přece nebyly ty správný Vánoce!

Nápady pod stromeček, verze 20.20

Ze srdce

Terezku jsem poznala díky workshopu focení a Instagramu s Kler v Tatrách v listopadu 2018. Když jsem zjistila, že sama pokresluje plecháčky, byla jsem nadšená! Chtěla jsem nějaké pro nás s panem domácím, ale v rámci šetrnosti (máme svoje už od Islandu a přišlo mi zbytečný pořizovat pro nás další) jsem je nakonec nechala udělat pro svého bráchu s přítelkyní. Zvolili jsme úplně jednoduchý motiv stromků, akorát v kontrastních barvách. Jeden stál 200 korun, na motivy se mrkněte u Terezky na profilu a nějaká personalizace je určitě po domluvě možná.

A hlavně – Terezka se pustila do macramé a kožených výrobků a všechno to vypadá tak krásně! Navíc s přítelem mají obytnou dodávku (koukněte na jejich Instagram) a sledovat jejich tvůrčí i cestovatelský cesty mě fakt baví ♥

Plecháčky Ze srdce
Plecháčky Ze srdce

Pimpinella

Když jsem dostala ke třicetinám face roller a bylo na něm logo téhle značky, vůbec jsem ji neznala. O to víc mě překvapilo, že Petra svoji kosmetiku vyrábí jen kousek od Jablonce! A bylo jasno, od Petry někdo něco určitě dostane 🙂

Nakonec dostali naši saunový olej, který se kape na horké kameny (ale dle zkušeností fakt opatrně, má to grády) a já jsem dostala od pana domácího čisticí balzám na obličej.

Pimpinella
Pimpinella

Navíc, podívejte se na ty obaly! Už jen dostat je je potěcha pro duši, protože některé jsou hotové umělecké dílo. A aragonitová dóza je určená k naplnění, takže stačí poslat a Petra vám do ní dá novou náplň. No není to skvělej zákaznickej servis?

A pro všechny Liberečáky – Pimpinellu najdete i u holek v Hrsti

Brože

Aby jich nebylo málo, tak další tipy. Brože zažívají renesanci, a to nejen u holek. Pan domácí třeba nosí brože (namísto kravaty) do tanečních nebo do divadla. A spousta lidí už se zeptala, odkud brož má a že jim to přijde jako skvělý nápad!

Brože
Brože

Na fotce vidíte úlovky, co putovaly do světa – barevné brože od Kokinoshop, obyčejná loďka od Hanka a kachnička, kterou jsem kupovala v jednom malém obchůdku v Liberci, bohužel bez udání výrobce :-/

Nesmím zapomenout na průkopníky dřevěných broží, firmu Bewooden ♥ Pořád mám zálusk na nějakou skladatelskou brož (Dvořák nebo Smetana? Nebo snad Mozart?). Hodně se mi líbí porcelánové brože od Stehlíka, tak to taky omrkněte 😉

Kšandy od Ludin Couture

Ludin Couture
Ludin Couture

Šle, to už snad ani není moderní ne? Ba ne, třeba můj nevlastní táta na ně nedá dopustit, takže když jsem na Design Days Reichenberg viděla Ondřeje Ludína, jak na starém šlapacím stroji šije kšandy, měla jsem jasno, že tyhle Ježíškovi strčím do koše s dárkama.

Vybrali jsme neutrální, ale Ondřej umí i barevné, prostě pro každého něco 😉 Tyhle stály 600 korun, což mi za ruční práci a velmi kvalitní zpracování přijde naprosto báječná cena.

Hrst

Když někdo něco dělá srdcem a jeho výrobky mají duši, tak to nemůže dopadnout špatně. Domča s Míšou samy tvoří pod značkou Tochceš a v Liberci otevřely oázu české a slovenské autorské tvorby. Od všeho trošku 🙂

Hrst - Tochceš
Hrst – Tochceš

Já vám chci ukázat hlavně jejich boží mikiny (šijí se v chráněné dílně) a triko, které jsem teď čerstvě dostala k svátku od pana domácího a už ho asi nikdy nechci sundat ♥ Mikinu jsem první domů donesla já (a váže se k ní historka – kterak jsem si koupila mikinu (s)lipovými kvítky), panu domácímu se zalíbila a ejhle, už má ve skříni dvě, jen bez potisku.

Hrst - Tochceš
Hrst – Tochceš

Pro mě jsou výrobky od holek poctou přírodě a Jizerkám ♥ V jejich sortimentu najdete kromě triček a mikin třeba i prostírání a ubrusy ze lnu, ručníky, župany nebo třeba povlečení na postel či stylové povlaky na polštáře. Vybere si opravdu každý!

A hlavně, holky mají nádherný eshop, kde spoustu věcí z jejich tvorby nebo tvorby menších značek seženete. Tak neváhejte, pořádně jim to zkoukněte a něco si objednejte. Co třeba jejich legendární pečivak?

Studio Muun

Na tyhle netypický náušnice jsem přišla díky kamarádce. Moc se mi líbily, co kus, to originál, vznikají v malých kolekcích a já docela dlouho čekala na ty jedny, které mi uhranou. A nakonec jsem je našla!

Jsem nadšená z kvality i provedení, komunikace s tvůrkyní byla naprosto pohodová (náušnice mi rezervovala na dobu určitou – dokud nepošlu peníze) a náušnice byly naprosto nádherně zabalené – ty už opravdu stačí dát jen pod stromeček 🙂

Studio Muun
Studio Muun

Navíc už brzy oslaví tyhle originální náušnice rok existence a Karol slibuje novou kolekci a snad i soutěž! Tak to hlídejte (jako já) a podpořte ji v dalším tvoření!

Za fotku děkuji samotné autorce, líp bych ty svoje nádherný náušnice beztak nevyfotila ♥

Almara Soap

Existuje ještě někdo, kdo nezná mýdla od Almary?

Almara Soap
Almara Soap

Na první pohled byste je buď snědli, nebo někde vystavili. Tyhle kostky totiž absolutně boří tradiční představy o mýdle. Samy o sobě vypadají jako dárek, božsky voní a navíc jsou za velmi přátelský peníz.

Oblíbila jsem si jak ty přírodní, tak i trochu víc fancy. Naposledy jsme si s panem domácím na mýdlenku vybrali Lavender Fields a Morning Shower.

Almara Soap
Almara Soap

Seženete je dnes už na spoustě míst (mrkněte na web), v Liberci třeba v bezobalové prodejně Gram (to je přesně ta, co vám pořád cpu na těch internetech) – ale bacha, po naskladnění se po nich vždycky zapráší!

kvas.ek

Ze všeho nejdřív se podívejte na ten nádhernej instagramovej profil. No není to hotová potěcha oka?

kvas.ek
kvas.ek

Eva tvoří nádherný surový šperky ze zlata či stříbra. Moje nejmilejší holky z Hrsti mi k narozeninám narychlo zařídily tenhle nádherný prstýnek a od pana domácího jsem dostala pak náušnice s minerály (co že to je za kámen, Evičko?)

kvas.ek
kvas.ek

Mám zálusk ještě na tyto, tak uvidíme, zda si Ježíšek udělá nějakou noticku 😀

A mimochodem, ta nová kolekce inspirovaná folklorem je teda taky nádherná…Pokud chcete nosit originál, tak se k Evě rozhodně podívejte, protože každý kus je přesně takový. A udělá vám i šperk na přání ♥

Pokojovky

Pokojovky
Pokojovky

K těmhle krásným řasokoulím se váže příběh. Bavily jsme se o nich s kamarádkou a pan domácí jí báječně odpovídal na všechny všetečný dotazy. Já byla překvapená, kolik toho o nich ví a on se pak přiznal, že si všechno zjišťoval, protože mi je chtěl darovat.

No není sladkej? ♥

Takže když na Instagramu proběhla informace, že holky naskladnily několik řasokoulí i s „akvárkem“, okamžitě jsem zprávu předala dál a pár dní před Vánoci jsem dostala svoje zelený mazlivý kouličky.

Řasokoule jsou snad pro všechny, i notorický vrahy všeho zelenýho. Stačí jim pravidelně měnit vodu a občas je poválet mezi dlaněmi (pro vás to bude za odměnu příjemný antistres). Toť vše!

Tahle krásná sada stála necelou pětistovku, dají se koupit i koule samotné (nejen u Pokojovek), ale myslím, že tahle baňka s korkovou zátkou vypadá skvěle, no ne?

Soi šperky

Soi jewelry
Soi jewelry

Dobře, trochu si mě Terezka rozmazlila a tenhle šperk jsem dostala darem.

Ještě předtím, než jsme si odjeli užít to nejkrásnější babí léto na Šumavu, přišel mi domů balíček, který jsem nečekala (popravdě jsem od Terezky čekala pohled, protože jsme už dlouho v kontaktu na Instagramu). V balíčku jsem našla krásně zabalený náramek s krátkým dopisem a popisem, navíc s malým křišťálem, který už mám na nočním stolku.

Náramek vyrobila vlastně „na míru“ a má pro mě nádherný význam (děkuju moc znovu), fakt mě to ztvárnění dojalo.

Navíc oceňuju, že je to holka, která se rozhodla jít za svým snem a tvořit něco, co jí dává smysl. Tak by to mělo být.

Terezku moc ráda podpořím, protože mě její tvorba zaujala a už přemýšlím, co si objednám, tentokrát za svoje!


A je to.

Věřím, že tenhle soupis se spoustou fotek vás přinejmenším naťuknul v tom podpořit kohokoliv z naší malý zemičky, protože jak je vidno, talent nám rozhodně nechybí!

Za téměř všechny fotky děkuju panu domácímu, ty podzimní vznikaly u nás na zahradě zrovna včera a já z nich mám obrovskou radost.

Pokud máte tipy na další tvůrce, kteří by mohli zaujmout mě nebo čtenáře, kteří sem chodí, šup s nimi do komentáře!

Díky moc za váš čas, dávejte na sebe všichni pozor a k letošním Vánocům nám všem přeju hlavně to jedno – zdraví.

Pusu, Ter

Sdílením zachráníš jedno koťátko!

One thought to “Vánoční dárky hezky česky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *